Menu
Koszyk

Blog

16/10/2021 Czarny dąb - Polski heban
Projekt-Żywica 0 17
POLSKI HEBAN.    W górę rzeki ciągną się gęsty las tętniący swoim rozmaicie bujnym życiem. W dolinie przy brzegu w wysokiej trawie lis bezszelestnie skradał się coraz bliżej do nieświadomie kąpiących się kaczek. Ważka robiła kolejne koło nad krzaczastym brzegiem, wiewiórka zamykała już swoje zapasy na zimę. Dzięcioł jak zwykle łupał, a kornik umyk..
02/09/2021 Pendrive z drewna i żywicy - BLOG
Projekt-Żywica 0 101
Pendrive - elektroniczny album XXI wieku.     Pamiętasz te wielkie albumy na zdjęcia? A może jeszcze jakieś posiadasz? Czy nawet czasami zdarza Ci się je oglądać z bliskimi? W moim domu rodzinnym jest ich mnóstwo. Od dziecka ciekawiło mnie jak to jest możliwe, że: Cyk! I mamy gotowy obraz… No, trzeba było poczekać na wywołanie kliszy, ale jak on..
26/07/2021 BHP - Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.
Projekt-Żywica 0 131
BHP - Bezpieczeństwo i higiena pracy.    Od małego brzdąca, którego wszędzie ciągle było mało, rozbiegany wiecznie za plecami słyszałem to hasło: „ … i pamiętaj – BHP!”  Przytakiwaliśmy tylko głowami z kuzynami i lecieliśmy na zew natury uczyć się życia z wrytym w pamięci skrótem. Jako żądne przygód dzieci nie interesowało nas znaczenie tych słów, ..
18/07/2021 Czeczota i jej piękno
Projekt-Żywica 0 113
DREWNO ma TYSIĄCE zastosowań. Od wieków jest surowcem odnawialnym.    Kamienie i gałęzie to prawdopodobnie pierwsze narzędzia, jakimi posługiwali się człowiekowate. Minęły tysiące lat i dalej drewno i kamienie obracają się wokół nas. W domach, ogrodach drewniane meble zachwycają swoim stylem, im bardziej finezyjny kształt tym większy prestiż. Zwykł..
08/05/2021 Ile kosztuje biżuteria z żywicy, roślin i drewna?
Projekt-Żywica 0 187
Żywica epoksydowa, zwana także płynnym szkłem, jest wartościowym surowcem pochodzenia syntetycznego, który znajduje zastosowanie m.in. w jubilerstwie. Ten krystalicznie bezbarwny i odporny na działanie promieni słonecznych materiał pozwala zachować ulotność kwiatów, liści i innych naturalnych komponentów biżuterii. To właśnie dzięki niej powstają n..
06/03/2021 Zatop wspomnienia w żywicy - indywidualna biżuteria pamiątkowa
Projekt-Żywica 0 101
Żywica epoksydowa jest znanym i cenionym surowcem pochodzenia syntetycznego. Ma bardzo różne zastosowania – można z niej wykonywać odporne na uszkodzenia posadzki, a także kleje czy formy twarde używane w produkcji na skalę masową. W latach 80. Zaczęto wytwarzać z niej oprawki okularów, które szybko stały się bardzo modne ze względu na swój orygina..
14/01/2021 Żywiczne kolczyki są trendy! Przegląd projektów i wzorów
Projekt-Żywica 0 66
Biżuteria to coś, co uwielbia każda kobieta. Wystarczy nawet jeden element, aby poczuć się lepiej czy urozmaicić stylizację. W dzisiejszych czasach projektanci biżuterii oferują nam bardzo wiele rodzajów biżuterii, a co za tym idzie: często mamy problem, którą z nich wybrać. Coraz popularniejsze stają się kolczyki z żywicy, które są w stanie wiele ..
10/12/2020 Stylowe zegary z drewna jako dodatki do mieszkań i domów
Projekt-Żywica 0 147
Urządzanie własnego domu lub mieszkania to często spore wyzwanie. Niby z jednej strony wiemy, czego oczekujemy, jednak nie zawsze stawiamy jedynie na katalogowe rozwiązania. Często brakuje w nich ducha – tak, właśnie o dom z duszą chodzi. Miejsce, w którym będziemy mieszkać i spędzać czas z najbliższymi, nie ma być jedynie nieruchomością i przestrz..
29/09/2020 Pierścionek zaręczynowy z żywicy - czy to dobry pomysł?
Projekt-Żywica 0 88
Dzisiaj pierścionek zaręczynowy nie musi kosztować majątku. Natomiast może być niepowtarzalnym arcydziełem, stworzonym z metali szlachetnych połączonych z żywicą epoksydową. Można podarować ukochanej pierścionek z zatopionym w żywicy obrazem miłości, tak jak ją pojmujemy. Wyobraź sobie Wasze ulubione miejsce, coś co kojarzy się z Waszym związkiem i..
14/07/2020 Jak uzyskać efekt zatopionej rośliny w wyrobach biżuteryjnych?
Projekt-Żywica 0 89
Wyobraźcie sobie krajobraz łąki lub skarby lasu, które możecie zabrać ze sobą wszędzie. Dziś chcę Wam opowiedzieć jak zatrzymać ulotne chwile na lata i cieszyć się pięknem natury na wiele sposobów. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka gram wyobraźni, dwa tajemnicze składniki oraz tyle cierpliwości ile potraficie wykrzesać. Efekt przechodzi najśmielsze ..
09/07/2020 Drewno i żywica na służbie ekologii. Eko trendy w produkcji biżuterii
Projekt-Żywica 0 75
Coraz popularniejsza idea Zero Waste z roku na rok zadomowia się w kolejnych dziedzinach naszego życia. Z jej przesłania efektywnie korzysta coraz więcej osób na całym świecie, co przekłada się na rewolucję w przemyśle oraz sztuce użytkowej. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się ekologicznym trendom w produkcji biżuterii. Zapraszamy do lektury. Ekolo..
09/04/2020 Naszyjniki z drewna i żywicy jako alternatywa dla biżuterii tradycyjnej
Projekt-Żywica 0 114
Nikt nie ma wątpliwości, że biżuteria, to jeden z najefektywniejszych sposobów, aby ozdobić ciało. Towarzyszy nam już pod początków cywilizacji i jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W miarę upływu czasu i zmieniających się stale trendów, do produkcji biżuterii wykorzystywane są różne materiały począwszy od kamieni i metali szlache..
03/01/2020 Szukasz prezentu na Walentynki? Biżuteria z żywicy to dobry pomysł
Projekt-Żywica 0 55
Biżuteria z żywicy – jedyna w swoim rodzaju Wkładamy w naszą pracę bardzo wiele serca. Biżuteria z żywicy jest w całości wykonywana ręcznie – od zbierania liści i kwiatów, poprzez ich suszenie i ostrożne zatapianie w płynnej żywicy, aż do starannego szlifowania po jej zastygnięciu. Gdy planowany kształt jest już gotowy, musimy jeszcze dostosować g..
02/12/2019 Prosto z Natury. Biżuteryjne komplety z drewna i żywicy
Projekt-Żywica 0 49
Najpiękniejsze ozdoby to te prosto z natury. Piękne komplety z żywicy i z drewna to klasyka kobiecej biżuterii. Co dokładnie jest z nich wytwarzane? Jaką biżuterię z drewna lub żywicy możemy zakupić? Jak powstaje biżuteria prosto z natury? Każdy pierścionek, bransoletka czy naszyjnik z żywicy lub drewna powstaje dzięki ręcznej pracy. Wszystkie pro..
11/08/2019 Żywica jest wokół nas
Projekt-Żywica 0 41
Żywica epoksydowa pojawiła się w moim życiu nagle, wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z jej istnienia. Owszem, gdy byłam mała, często pokleiłam sobie ręce żywicą wspinając się po drzewach po pyszne owoce, ale nigdy nie przyszło mi na myśl, że może istnieć jej syntetyczna wersja, myślałam, że to po prostu przeźroczysty plastik. Natknęłam się na n..
09/08/2019 Biżuteryjne trendy lato 2019
Projekt-Żywica 0 49
Biżuteryjne trendy Lato 2019. W tym roku na przełomie wiosna-lato na największych światowych wybiegach króluje biżuteria, która kojarzy się z pamiątkami z wakacji. Wszelakie muszelki, bursztyny są na topie. Każda z nas wie, że biżuteria jest dopełnieniem naszej kreacji. Nie tylko poprzez ubrania, ale także dodatki w postaci biżuterii nadajemy swój..
09/08/2019 Jak suszyć rośliny
Projekt-Żywica 0 48
Jak suszyć rośliny? Suszone rośliny są nieodłącznym elementem w naszej pracy. Bardzo często wykorzystujemy je do kompozycji, którą później zatapiamy w żywicy tworząc naszyjniki. W zależności od rodzaju roślin są różne sposoby na ich suszenie. - Suszenie metodą zielarską. Polega na zawieszeniu kwiatów głowami w dół. Rośliny nie mogą być wilgotne an..
09/08/2019 Trochę o naszej pracy
Projekt-Żywica 0 56
Na początku tego bloga chciałabym przedstawić poszczególne etapy naszej pracy. Jest to trudna i precyzyjna robota, ale przynosi wiele radości z tworzenia miniaturowych obiekcików, które na zawsze można zatopić w przezroczystej bryle, by po oszlifowaniu mogła pięknie ozdabiać wasze dekolty. Jak wygląda nasza praca? Wykonanie jednego projektu zajmuje..
Wyświetlono: 1 do 18 z 18 (1 stron)
Nasze strony zapisują pliki cookie's w pamięci podręcznej Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej na stronie Zasady ochrony danych