Najpiękniejsze ozdoby to te prosto z natury. Piękne komplety z żywicy i z drewna to klasyka kobiecej biżuterii. Co dokładnie jest z nich wytwarzane? Jaką biżuterię z drewna lub żywicy możemy zakupić?

Jak powstaje biżuteria prosto z natury?

Każdy pierścionek, bransoletka czy naszyjnik z żywicy lub drewna powstaje dzięki ręcznej pracy. Wszystkie projekty to efekty pracy rąk, zaczynając od szlifowania i kończąc na polerowaniu.

Biżuteria z żywicy epoksydowej to piękne, efektowne ozdoby dla każdej kobiety. Żywica epoksydowa pozwala na zatopienie w sobie kolorowych roślin, muszli, bursztynów czy kawałków drewna, których unikatowość sprawia, że w połączeniu z drewnem powstaje wyjątkowa, niepowtarzalna biżuteria.

Biżuteryjne komplety

Biżuteria z drewna i żywicy jest dostępna w każdej formie: bransoletek, naszyjników czy pierścionków. Najlepszym rozwiązaniem są jednak komplety, które pozwalają na idealne dopasowanie naszyjnika do kolczyków, tworząc pełen, spójny zestaw.

Komplety biżuterii wykonanej z żywicy mogą być przezroczyste lub w kolorze, np. białym czy czarnym. Żywica pozwala na zatopienie w niej i utrwalenie w ten sposób wielu naturalnych elementów. Do wyboru są komplety m.in. z pięknymi kwiatami, bursztynami lub nasionami. Kształty kolczyków i zawieszek mogą być różne: okrągłe, podłużne czy nawet w formie puzzli. Wszystko zależy od projektu, który może być również indywidualnym zamówieniem.

Biżuteria stworzona z drewna to doskonała ozdoba dla miłośników akcentów prosto z natury. Drewnianą bazę wykorzystuje się do tworzenia wisiorków oraz kolczyków. Na niej umieszcza się zatopione w żywicy rośliny, tworząc spójną całość. Drewno pięknie odbija kolory kwiatów czy liści, dzięki czemu żaden z elementów nie wyklucza drugiego. Komplety z drewna i żywicy to niecodzienne połączenie w świecie pełnym biżuterii hurtowej produkcji.

Istnieje, w miarę możliwości Projektu Żywica, wybór zatopienia dowolnego przedmiotu czy rośliny. Gotowy komplet kolczyków i naszyjnika z ulubionymi hortensjami, wrzosami czy nawet mchem będzie indywidualną biżuterią, niepowtarzalną wśród masowego wytwórstwa. Jest to także okazja na stworzenie wyjątkowego prezentu dla bliskiej osoby. Komplet biżuterii prosto z natury przypadnie do gustu każdego.