Żywica epoksydowa jest znanym i cenionym surowcem pochodzenia syntetycznego. Ma bardzo różne zastosowania – można z niej wykonywać odporne na uszkodzenia posadzki, a także kleje czy formy twarde używane w produkcji na skalę masową. W latach 80. Zaczęto wytwarzać z niej oprawki okularów, które szybko stały się bardzo modne ze względu na swój oryginalny wygląd. Obecnie są one ciągle popularne i chętnie wybierane przez miłośników stylu retro. Żywica daje nam także możliwość tworzenia unikatowej biżuterii i akcesoriów, w których możemy zamknąć nasze wspomnienia. Nie wierzycie? Koniecznie przeczytajcie, jak bez używania jakiejkolwiek magii zaklinamy w niej szczególnie cenne echa Waszej przeszłości!

Co można zatopić w żywicy?

Żywica epoksydowa to doskonały materiał, w którym można zatopić różnorodne drobiazgi. Po utwardzeniu staje się twarda i przezroczysta, a jej powierzchnia cudownie się błyszczy! Dzięki tym właściwościom każdy detal, który w niej zamkniemy, wygląda magicznie i jest skutecznie chroniony przed destruktywnym upływem czasu. W naszyjniku, pierścionku, broszce czy kolczykach z żywicy można zatopić ulubione gatunki drobnych kwiatów, liście roślin, nasiona, drobne muszelki, fragmenty drewna czy bursztyny. Takie ozdoby są całkowicie unikatowe i niepowtarzalne, ponieważ na świecie nie istnieją dwa takie same kwiaty, liście czy muszle.

Osobiste wspomnienia zatopione w żywicy!

W przezroczystej strukturze żywicy można zamknąć także bardzo osobiste wspomnienia. Doskonałym pomysłem jest zatopienie w niej odcisków łapki najukochańszego pupila albo malutkiej rączki lub stopy noworodka. Zakląć w niej można nawet krople mleka matki! Taka biżuteria to cenne wspomnienie macierzyństwa i niezwykłej więzi łączącej każdą mamę z jej dzieckiem. Można w niej także uwiecznić pukiel włosów albo ulubiony drobiazg bliskiej nam osoby, która odeszła już z tego świata. Doskonałym pomysłem jest zalanie w żywicy płatków kwiatów ze ślubnej wiązanki, pierwszej muszelki znalezionej przez Waszego brzdąca albo odrobiny piasku z ulubionej plaży czy zwierzęcej sierści. Takie ozdoby są doskonałym sposobem, aby uwiecznić szczególnie ważne dla nas osoby, momenty, miejsca lub zwierzaki. Za każdym razem, gdy będziemy na nie zerkać, będą wywoływały w nas falę silnych emocji, wzruszeń lub refleksji.

Jakie funkcje może pełnić indywidualna biżuteria pamiątkowa?

Indywidualna biżuteria pamiątkowa z żywicy, w której utrwalone są ważne dla jej właścicielki wspomnienia, jest przede wszystkim oryginalną ozdobą. Nosząc ją, mamy pewność, że nikt na całym świecie nie ma podobnego wyrobu jubilerskiego. Poza tym jest to wspaniały sposób na wzbudzenie emocji, a w chwilach zagubienia przypomnienia sobie, co jest najistotniejsze w naszym życiu. Pamiątkowa biżuteria z zamkniętymi w niej wspomnieniami może być traktowana jak swego rodzaju talizman przynoszący szczęście lub amulet chroniący swojego właściciela przed wszelkimi nieszczęściami. Symbolika takich ozdób jest dla osoby, która ją nosi wyjątkowa, dzięki czemu żadna inna biżuteria nie będzie nigdy tak bliska jej sercu!