Jak suszyć rośliny

Jak suszyć rośliny

Jak suszyć rośliny?
Suszone rośliny są nie odłącznym elementem w naszej pracy. Bardzo często wykorzystujemy je do kompozycji, którą później zatapiamy w żywicy tworząc naszyjniki. W zależności od rodzaju roślin są różne sposoby na ich suszenie.
- Suszenie metodą zielarską.
Polega  na zawieszeniu kwiatów głowami w dół. Rośliny nie mogą być wilgotne ani mokre od deszczu. Kwiaty związujemy sznurkiem i suszymy w suchym , mało nasłonecznionym miejscu.
- Suszenie w kaszy manny.
Metoda ta nadaje się do suszenia róż i goździków czy innych kwiatów o mięsistych płatkach. Do pudełeczka wsypujemy  warstwę kaszy manny, wstawiamy kwiaty i delikatnie zasypujemy. Po około  2 tygodniach nasze zbiory powinny być już suche. Metoda ta pozwala nam na uzyskanie kwiatków w intensywnym pierwotnym kolorze, nie pomarszczonych i gładkich płatków.
- Suszenie metodą zielnikową.
  Metoda ta polega na ułożeniu rośliny pomiędzy gazetami i za pomocą książek przyciśnięciu ich. Była ona przeze mnie stosowana jednak trzeba uważnie włożyć roślinę , aby nie zagięła się. 
 Myślę, że któraś z tych metod ułatwi Wam suszenie roślin.

Specjalne oferty dla subskrybentów.

Zapisz się by być na bieząco.

Zasubskrybuj nasz newsletter by być na bieząco z nowościami oraz by otrzymywać znizki do wykorzystania w naszym sklepie.